Yerli dizilerden aşka dair en güzel replikler

Kimi zaman abartılı dünyaların insanları kimi zaman özendiğimiz hayatların sahibi. İzlerken genellikle “Yok artık bu kadarı da olur mu!” desek de itiraf edelim sevdiğimiz dizileri takip etmeden duramıyoruz. Yerli diziler hayatımızın bir kısmına çoktan yerleşti bile. Şimdilerde mafya, polis-kötü adam çatışmalarının olduğu diziler dikkatleri çekse de aşk her zaman yerli dizilerin vazgeçilmez unsuru olarak yerini korudu.

Biz de son yıllarda yayımlanan dizileri inceledik ve içlerinden aşka dair en sevdiğimiz replikleri listeledik.

Behzat Ç – Savcı Esra

Behzat Ç

“Mutsuz olalım, ne var! Biz de mutsuz oluruz. Ben seninle mutsuzluğa da varım,” dediği sahneyi sadece Behzat Ç hayranları değil o dönem diziyi izlemeyenler bile hatırlar. Zira uzun süre akıllardan silinememişti. Bir de bunun devamı da var ki, ooof of diyoruz.

Behzat Ç – Savcı Esra

Behzat Ç

“Dünyanın ekseni kaydı Behzat. On iki santim yerinden oynadı. Sen bana bir santim bile yaklaşmadın!” Dünyanın ekseninin 12 cm kaydığı 2011 yılında aynı dönemlerde çekilen dizi bu ayrıntıya atıfta bulunmuş. Bizce çaresizce sevmek bundan daha iyi anlatılamazdı doğrusu.

Ulan İstanbul – Yaren-Karlos

ulan istanbul

“Sen bana, aklımla başım arasındaki mesafe kadar yakınsın.” Şimdilerde Çukur’un Vartolusu’nu hayatımıza kazandıran Erkan Kölçek Köstendil ile Ulan İstanbul dizisinde birlikte rol alan Şebnem Bozoklu’nun söylediği şarkıdan bir alıntı. Bu şarkıyla dizinin reytingleri tavan yapmış, ikilinin yıldızı bir anda parlamıştı. Onların bu popülaritesi çok uzun soluklu olmadı belki ama yine de sevgiliye ne kadar yakın olunur bize hatırlatmışlardı.

Ulan İstanbul – Servet Abi

ulan istanbul

“İlk bakışta değil, son bakıştadır aşk. Ayrılırken sana nasıl bakıyorsa o kadar sevmiştir seni.” Dizinin ağır toplarından Servet Abi’nin repliği. Camdan bakıp hayata dair, aşka dair yaptığı güzel konuşmalarla gönlümüzü fethetmişti. Ne kadar haklı, değil mi?

Leyla ile Mecnun – Mecnun

leyla ile mecnun

“Ben zaten ne zaman aynaya baksam seni görüyorum karşımda” Bir olmayı daha güzel anlatan bir cümle olamazdı sanırım. Mecnun’un Leylası’na duyduğu aşk da onu yaşama biçimi de hep çok güzel oldu.

Leyla ile Mecnun – Mecnun

leyla-ile-mecnun

“Sen nereye bakarsan orada olmaya çalışıyorum Leyla. Farkında değil misin?” İşte bir Leyla ile Mecnun cümlesi daha. Mecnun Leyla’ya kavuşamadı ama biz onlar sayesinde güzel bir aşka tanıklık ettik.

Vatanım Sensin – Leon

Hileon

Savaşın ortasında filizlenen bir aşk hikâyesi onlarınki. Düşman taraflardan karşı karşıya gelmiş ama birbirlerine olan hislerine daha fazla karşı duramamışlardı. O sahneyi hatırlarsınız. Leon böyle itiraf etmişti aşkını, “Düşmanlarından ziyade arzularını alt edeni daha cesur sayarım. Çünkü asıl zafer kişinin kendine olanıdır, demiş Aristo. Ben ne yazık ki bu savaşta mağlubum Hilal”.

O sahneyi izlemek için:

İlgili haber:  Yerli dizilerin en unutulmaz ilk öpücük sahneleri

Poyraz Karayel – Poyraz

poyraz karayel

“Ayşegül biz seninle çift değiliz. Biz seninle tekiz.” Bu cümleyi aşkını tüm engellere rağmen abartılarla yaşayıp sevdiği kadına evlenme teklifi ederken camdan atlayan Poyrazcım Karayel’den başka kimse söyleyemezdi zaten. Aşklarını doya sıya yaşayamadılar belki ama bizim gönlümüzde ayrı bir yerleri var.

Poyraz’ın bayıltan evlilik teklifi için: 

İlgili haber:  İçimize akan 10 evlilik teklifi sahnesi

Çemberimde Gül Oya – Mehmet

çemberimde gül oya

İşte en güzelini en sona sakladık. Bizce henüz aşkı anlatan, aşka dair yapılan benzetmelerde bunun gibisi olmadı. Artık o dönemin güzelliğinden midir yoksa Çağan Irmak’ın mı bilemiyoruz. “Hani böyle karanlık bir gecede, ıssız bir yokuşu tek başına inerken bir köşeyi dönersin de deniz çıkar ya karşına. Sonra o denizde bir gemi belirir. Şıkır şıkır ışıklarla geçip gider. Sen sevinirsin. Hiç nedensiz ama. Sonra için kıpırdar ya hani, öyle işte. Seni tanıdığımdan beri bir gemi geçiyor içimden. Hep ama.”

Facebook yorumları

yorum