Düğününüzü daha cici hale getirecek minik dokunuşlar

Rustik dekorasyon önerileri

Bahçenizdeki küçük etkinlikleri unutulmaz kutlamalara çevirebilecek, herkesi size hayran bırakacak dekorasyon önerileriyle karşınızdayız.

Özellikle kır düğünlerinde kullanabileceğiniz, rustik esintiler estirebileceğiniz bu fikirlerin size mutluluk getirmesini dileriz.

Film şeridi gibi

Düğünü size ait kılacak en önemli detay bir anı köşesi hazırlamaktan geçiyor. Eşiniz ve size ait fotoğrafları beyaz çerçevelere koyup bir zaman tüneli yaratabilirsiniz. Böylece ilişkinizin en başından o ana kadar olan süreci bir film şeridi gibi canlandırıp misafirlerinize sizin hikâyenizi anlatabilirsiniz.

Rustik dekorasyon önerileri

Hem işlevsel hem şık

Bir dönemin doğum günlerinde başrolü oynayan çerçeveler şimdilerde biraz şekil değiştirse de yine çok revaçta. Vintage çerçevelerle devam eden bu moda artık düğün dekorasyonu için de kullanılabilir. İsterseniz birkaç farklı çeşit çerçeve yapıp misafirlerinizle dilediğiniz gibi fotoğraf çekebilirsiniz. Dilerseniz de onları bir ağaca ya da duvar dibine yaslayıp şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Rustik dekorasyon önerileri

Gülümse çekiyorum

Düğünlerin olmazsa olmazı fotoğraflar. O gece boyunca davetlileriniz bir sürü fotoğraf çekecek ve onları sosyal medyada paylaşacaklar. Misafirlerinize ihtişamlı görünecek arka planlar hazırlamak ise sizin elinizde. Bir çerçeve ve vintage bir koltukla etkileyici bir fotoğraf köşesi yaratabilirsiniz. Örneğin bu köşe âdeta ‘burada fotoğraf çekin’ diye bağırmıyor mu sahiden?

Rustik dekorasyon önerileri

Öpüşme’ye gider

Tabii ki tam olarak kast ettiğimiz bu değil. Bir sürü akrabanınızın olduğu düğününüzde böyle bir tabelayı asmak ister misiniz bilemiyoruz zaten. Ama yol gösteren tabelalar bu sıralar çok moda. Özellikle kır düğünlerinde rustik bir hava estirmek isteyen gelin ve damatlara tavsiye ederiz. Seromoni bu tarafta, Şeker masası, Anı köşesi gibi çeşitleri artırıp düğün alanınızı eğlenceli bir hale de getirebilirsiniz.

Rustik dekorasyon önerileri

Kara tahta

İlkokul yıllarımızdan kalma tanıdık bir köşe. Hem nostaljik hem de eğlenceli bir anı köşesi yaratmak sizin elinizde. Düğün mekanının girişine koyabileceğiniz bir ressam tablasının üzerine yerleştireceğiniz bu tahta, misafirlerinizin sizin hakkınızda yazacağı minik notlar ve küçük çizimlerle dolu olacak. Tahtanın yanına renkli tebeşirler koymayı ihmal etmeyin.

Rustik dekorasyon önerileri

Şekerlik – Limonatalık

Düğünlerde nikah şekeri dağıtmak âdetinin tam olarak kaybolmasa da başka bir şeylere doğru evrildiğini söyleyebiliriz. Tatlı yiyelim tatlı konuşalım geleneğine yeni bir bakış açısı da işte düğünlerdeki bu şeker masaları. Konuklarınıza ikram edeceğiniz ufak renkli jelibonlar, çikolata kaplı şekerlemeler veya serin limonalataların olduğu bu masalar, düğününüze renk katacak ufak detaylardan sadece biri.

Şekerlik - Limonatalık

Kitap kurtlarına özel

Düğününüzü size özel yapacak önerilerden biriyle daha karşınızdayız. Malumunuz masa ortası objesi olarak şamdan kullanmak epey gerilerde kaldı. Artık daha yaratıcı, daha renkli objelerin zamanı. İşte tam bu noktada da düğün sahiplerinin kişiliklerini yansıtması için güzel bir fırsat doğuyor. Edebiyatla ilgilenenler, kitap okumayı sevenler veyahut yazı yazarak hayatlarını kazananlar için masa ortası objesi olarak kitapları öneriyoruz. Düğününüzde sizden parçalar görmek davetlilerinizi gülümsetirken, yaratacağınız rustik havayla unutulmaz olacaksınız.

Masa ortası objesi

Seyahat etmeyi sevenlere 

Seyahat etmeyi kim sevmez ki? Hepimiz birkaç gün de olsa biryerlere kaçmayı, soluduğumuz havayı değiştirmeyi isteriz. Fakat bunu bir tutku olarak yapanlar da var ya da seyahat etmeden yaşayamayanlar… İşte seyahatseverler için anlamlı bir dekorasyon önerisi: Vintage seyahat bavulları. Farklı tarz ve renklerde bavullardan oluşan bir köşe yaratıp fotoğraf çekimleri için arkaplan olarak kullanabilirsiniz. Gittiğiniz yerlerden alıp biriktirdiğiniz birkaç yerel objeyi de eklediğinizde eşsiz bir alan olacak.

Vintage bavullar

Oturduğunuz yere dikkat

Sandalye arkalarını tüllerle kaplama devri artık sona erdiğine göre yerine acilen yeni bir şey gelmesi lazım. O halde rustik esintiler estirebilecek çuval şeritler ve dantelden kurdelalar gayet ideal. Minik fiyonklarla güzel detaylar yaratmak sizin elinizde. Unutmayın, az aslında çoktur.

Rustik dekorasyon önerileri

(Fotoğraflar: Pinterest)

Facebook yorumları

yorum

Beste Sezen Ateşpare

Okur, yazar, gezer