Ünlü gelinler, hafızamıza kazınan gelinlikler

Evlenmek üzere olanlar için düğünlerinin her bir detayı çok önemlidir. Söz konusu gelin adayları olunca ise en önemli detay gelinlikleridir. Böyle özel bir günde taşıyacakları o kıyafetin mükemmel olması için çok emek harcanır, hayaller kurulur.

Biz de ünlü isimlerin tercihlerini merak ettik. Bakalım onlar düğünlerinde kendilerini hangi tasarımcılara emanet etmişler…

Başak Dizer

basak-dizer

Paris’te evlenen Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizer’in düğünleri epey konuşulmuştu. Nikahtan sonra Tatlıtuğ’un annesinin yaptığı bazı açıklamalar çiftin sevenlerini üzse de gelinin ve damadın güzelliğine yine de gölge düşüremedi. Dizer’in giydiği bu şık gelinlik Özgür Masur imzası taşıyor.

Beren Saat

beren-saat

Temmuz 2014’te Los Angeles’ta evlenen Kenan Doğulu ve Beren Saat çifti düğün öncesi çektirdikleri fotoğrafları magazinin basınına dağıtmış ve hayranlarının beğenilerini kazanmıştı. Beren Saat’in herkesten tam not alan straplez kesim, etekleri uçuşan gelinliği Mira Zwillinger tasarımı.

Neslihan Atagül

neslihan-atagul

Bu yaz unutulmaz bir düğünle dünyaevine giren Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül çifti özellikle after party’lerindeki çılgın danslarla hepimizin akıllarına kazındı. Fakat danslar kadar çok konuşulan bir diğer konu da tabii ki Atagül’ün gelinliği oldu. Güzel oyuncu düğünü için Berta imzalı bir gelinlik tercih etti.

Bergüzar Korel

berguzar-korel

Yıllar önce birlikte oynadıkları dizinin setinde tanışıp aşık olan Bergüzar Korel ve Halit Ergenç çifti şimdilerde yine birlikte bir projede rol alıyorlar. Düğünlerinde Korel, Hakan Yıldırım imzalı bu gelinliği tercih etmişti.

Bade İşçil

bade-iscil

2013 yılında hayatlarını birleştiren Bade İşçil ve Malkoç Süalp bu yaz evliliklerini sonlandırdılar. İşçil’in gelinlik tercihi ise Elie Saab’ın modeli Aglaya olmuştu.

Burcu Kara

burcu-kara

Belçika’nın Brugges kentinde evlenen Burcu Kara’nın tercihi arkadaşı Tuvana Büyükçınar’ın tasarladığı bu vintage model gelinlikten yana oldu.

Çağla Şıkel

cagla-sikel

Evliliklerini sonlandıran bir diğer ünlü çiftimiz ise Çağla Şıkel ve Emre Altuğ. Şıkel’in gelinlik tercihi bir Cengiz Abazoğlu tasarımı olmuştu.

Demet Akalın

demet-akalin

Demet Akalın Okan Kurt ile dünyaevine girerken gelinlik tercihi Pierre Cardin oldu.

Demet Şener

demet-sener

Ayrılık haberleriyle bizi şaşırtan Demet Şener ve İbrahim Kutluay evlendikleri günden bu yana göz önünde oldular. Demet Şener ise gelinlik tercihini Yıldırım Mayruk imzası taşıyan oldukça sade bu modelden yana kullandı.

Ebru Şallı

ebru-salli

2002 yılında Harun Tan’lı ile evlenen Ebru Şallı’nın straplez kesim prenses model bu gelinliği Cengiz Abazoğlu imzası taşıyor.

Sümeyye Erdoğan

Sümeyye Erdoğan

Tartışmasız en konuşulan düğünlerden biri de Sümeyye Erdoğan ve Selçuk Bayraktar’ınki oldu. 6000 kişilik bir düğünle Yahya Kemal Kültür Merkezi’nde evlenen çiftin davetlileri arasında kimler yoktu ki! Bu şaaşalı düğünde Sümeyye Erdoğan’ın tercihi ise Türk tasarımcılar Ayşe ve Ece Ege’den yana olmuştu.

RelatedPost

Facebook yorumları

yorum

Beste Sezen Ateşpare

Okur, yazar, gezer