Ünlülerin merak edilen düğün davetiyeleri

Ünlülerin attıkları her adım takipçileri tarafından büyük bir heyecanla karşılanıyor. Özellikle evlilik süreci ile ilgili her bir detay uzun süre hafızalarda yer ediyor. Son zamanlarda merakla takip edilen bu detaylardan biri de düğün davetiyeleri oldu. Gittikçe daha çarpıcı ve ilgi çekici tasarımlar gözümüze çarparken sadelik ve doğallıktan yana olanlar da var. İşte ünlü isimlerin akıllarda yer eden düğün davetiyeleri…

Şeyma Subaşı – Acun Ilıcalı

İlişkileriyle gündemden düşmeyen, her yaptıkları çok konuşulan Şeyma Subaşı – Acun Ilıcalı çifti nihayet 18 Eylül’de dünya evine girdi. Beklenenin aksine oldukça sade bir tasarım tercih eden Subaşı-Ilıcalı çifti beyaz zemin üzerine yazdıkları düz yazıyla bizi bir hayli şaşırttı. Ne yalan söyleyelim, Şeyma Subaşı’dan bu kadar da sade bir tasarım beklemiyorduk doğrusu.

Şeyma Subaşı Acun Ilıcalı davetiye
Davetiye, düğün için özel olarak dizayn edildi

Tuğba Beyazoğlu – Rüzgar Erkoçlar

14 Şubat’ta sevgilisi Tuğba Beyazoğlu’na evlenme teklifi eden Rüzgar Erkoçlar, Mart ayında sadece yakınlarının bulunduğu sade bir törenle nişanlanmıştı. Nişan töreninde tuzlu kahve yapmayı ihmal etmeyen Beyazoğlu, kahveyi Erkoçlar’a verirken görüntülendi. Kahveyi içen Erkoçlar’ın yüzü nişanın en konuşulan anı oldu. 27 Eylül’de evlenen çiftin düğün davetiyesinde devasa bir ağaç dikkatleri çekiyor. O ağacın anlamını Rüzgar Erkoçlar şu şekilde açıklıyor: “Tuğba cennette bulunduğuna inanılan kökü yukarıda, dalları aşağıda büyük bir ağaç…Rüzgar değiyor ve şekilleniyor”.

Tuğba Beyazoğlu Rüzgar Erkoçlar davetiye
İşte rüzgarla tuğba ağacının buluşmasının temsil edildiği o davetiye

Gizem Karaca – Kemal Ekmekçi

2015’ten bu yana iş adamı sevgilisi Kemal Ekmekçi ile birlikte olan güzel oyuncu Gizem Karaca geçen yaz evlilik teklifi almıştı. Ağustos ayı başında nişanlanan ünlü çift, 16 Eylül’de dünya evine girdi. Düğüne az zaman kala basına yansıyan davetiyelerinde sadelik ve doğallıktan yana bir tercihte bulundukları görülen Karaca-Ekmekçi çiftinin düğün mekanları için seçimleri Bodrum oldu.

Gizem Karaca Kemal Ekmekçi davetiye
Davetiyenin üstünde bulunan pastel tonlardaki yapraklar kesinlikle harika görünüyor

Burcu Kara – Buğra Gülsoy

Buğra Gülsoy

Listeye son derece vahim bir kaza ile devam edelim. Kaza diyoruz zira dikkatsizlikten ötürü gözden kaçan bir detay olduğunu düşünmek istiyoruz. 2011 yılında evlenen ve ertesi sene boşanan Burcu Kara- Buğra Gülsoy çifti belli ki düğün davetiyelerine ilginçlik ve biraz da romantizm katmak istemiş. Bu sebeple Nâzım Hikmet Ran’ın en meşhur dizelerinden biri olan “Bana mutluluğun resmini çizebilir misin Abidin?” cümlesini kullanmış. Şairin bu cümleyi usta ressam Abidin Dino’ya söylediği bilinir. Lakin çiftimizin de yanlış yaptığı üzere, Dino mutluluğun resmini çizmemiştir. Davetiyede gördüğünüz resmi hiç çizmemiştir.

Burcu Kara Buğra Gülsoy davetiye
Aslında fikren güzel olan ama maalesef bizleri üzen o davetiye

Buse Terim – Volkan Bahçekapılı

buse terim

Haziran 2014 tarihinde evlenen Buse Terim – Volkan Bahçekapılı çifti şaşaalı düğünleri ile magazin basınını bir müddet meşgul etmişlerdi. Bahçekapılı, Terim’in evine gelini almaya davul zurnayla gitmiş, Buse Terim’i gelinlikle karşısında görünce de gözyaşlarına hâkim olamamıştı. Bu anlar uzun süre sosyal medyada konuşuldu, görüntüleri paylaşıldı. Romantik çiftin eski usül sade ve klasik bir davetiye tercih etmesi ise gözlerden kaçmadı.

Buse Terim Volkan Bahçekapılı davetiye
İşte o düğünün davetiyesi

Pelin Karahan – Bedri Güntay

Pelin Karahan

Pelin Karahan ilk evliliğini bitirdikten üç ay sonra mahkemeden de onay alarak ikinci kez evlendi. Karahan, Bedri Güntay ile Adile Sultan Kasrı’nda rüya gibi bir düğünle dünyaevine girdi. Düğününde iki farklı gelinlik giyen güzel oyuncu oldukça şık görünüyordu. Karahan ve Güntay çiftinin düğün davetiyelerinde sade bir şıklıktan yana oldukları dikkat çekti.

Pelin Karahan Bedri Güntay davetiye
Çiftin tercihi sade ve şık davetiye

Sinem Kobal – Kenan İmirzalıoğlu

1,5 yıllık beraberliğin ardından 14 Mayıs akşamı Cunda Adası’nda evlenen Sinem Kobal ve Kenan İmirzalıoğlu düğün davetiyeleri için çiçekli ve sade bir tasarım tercih etti.

Sinem Kobal Kenan İmirzalıoğlu davetiye
’14 Mayıs Cumartesi gününüzü bize ayırmayı unutmayın’

Hatice Şendil – Burak Sağyaşar

Hatice Şendil

Mayıs 2015’te evlenen çift birlikte kamera karşısına geçtikleri Karadayı dizisinin setinde tanışmışlardı. Şendil ve Sağyaşar çifti düğünleri için klasik model, biraz da gösterişli bir davetiye tercih etti.

Hatice Şendil Burak Sağyaşar davetiye
İşte o davetiye

Zeynep Çamcı – Serhat Bayram

zeynep-camci-ve-serhat-bayram

Oynadığı diziler ve filmlerdeki doğal tavırlarıyla kendini sevdiren ve başarılı performanslara imza atan Zeynep Çamcı, fotoğrafçı erkek arkadaşı Serhat Bayram ile geçen sene nikah masasına oturmuştu. En ilginç tasarımlardan birine imza atan çift, davetiyelerinin üzerinde kendi illüstrasyonların kullanmışlardı.

Zeynep Çamcı Serhat Bayram davetiye
Ünlü oyuncu ve eşinin illüstrasyonu bulunan o tasarım

Burcu Biricik – Emre Yetkin

burcu-biricik-emre-yetkin

Temmuz 2016’da eğlenceli bir düğün yaparak akıllara kazınan Burcu Biricik ve Emre Yetkin çifti, daha sonraları balayı fotoğraflarını da paylaşarak gönülleri fethetmişlerdi. Balonlu nikah töreni, Burcu Biricik’in ‘Eveet’ diye attığı çığlığı ve Emre Yetkin’in damatlığı da dikkat çeken ayrıntılardandı. Ama hiçbiri davetiyeleri kadar konuşulmadı.

İşte Biricik ve Yetkin’in en sevdikleri film ’50 İlk Öpücük’ten esinlenerek tasarladıkları düğün davetiyeleri.

Burcu Biricik Emre Yetkin davetiye

Banu Ilıcalı – Efe Ceyhun

banu-ilicali-efe-ceyhun

Tartışmasız 2016’nın en olaylı düğünlerinden biri de onlarınkiydi. Acun Ilıcalı’nın kızı Banu Ilıcalı ve Efe Ceyhun Eylül 2016’da düyaevine girdi. Düğün sırasında paylaşılan fotoğraflar, videolar sosyal medyayı bir hayli meşgul etmişti.  Banu Ilıcalı ve Efe Ceyhun düğün davetiyeleri için klasik ama şık bir tasarım tercih etti.

Banu Ilıcalı Efe Ceyhun davetiye
Yalnızca dışı görünse de işte Ilıcalı-Ceyhun çiftinin davetiyesi

Merve Boluğur – Murat Dalkılıç

Merve Boluğur

Ağustos 2015’te dünyaevine giren Merve Boluğur ve Murat Dalkılıç çifti şıklıklarıyla ve düğünlerinde takılan hediyelerin maddi değerleriyle uzun bir müddet konuşulmuştu. Düğünlerindeki gösterişin aksine Boluğur ve Dalkılıç çifti düğün davetiyeleri için sade bir model tercih etti.

Merve Boluğur Murat Dalkılıç davetiye
İşte çiftin romantik fotoğraflarını kullandıkları o davetiye

Pelin Akil – Anıl Altan

anil-altan-pelin-akil

Eylül 2016’da evlenen Pelin Akil ve Anıl Altan oldukça eğlenceli bir düğüne imza atmışlardı. Evlilik teklifinden itibaren yakından takip ettiğimiz bu çift, kız isteme töreni, tuzlu(!) kahve, gelin alması gibi pek çok geleneği de sosyal medyadan paylaştı. Davetiyeleri de oldukça renkliydi.

Pelin Akil – Anıl Altan davetiye
Ünlü çiftin çocukluk fotoğraflarını kullandıkları o davetiye

Akasya Asıltürkmen – Serdar Özerman

Akasya

Oyuncu Akasya Asıltürkmen ile işadamı sevgilisi Serdar Özerman 2016 yazında hayatlarını birleştirdi. 15 Temmuz darbe girişimi yüzünden düğünleri ertelenen çift, ağustos ayında dünyaevine girdi. Düğün mekânı olarak Ahırkapı Meyhanesi’ni tercih eden Asıltürkmen ve Özerman’ın davetiye tasarımı ise bir hayli ilginçti. Bir etkinlik daveti şeklinde tasarlanan düğün davetiyesinde, ziyaretçilere kolaylık olsun diye oluşabilecek birtakım dedikodu malzemeleri de yer alıyordu. Altı aylık hamile olan Asıltürkmen uzun beyaz, etekleri uçuş uçuş bir gelinlik giymeyi tercih etti.

akasya-asilturkmen-davetiye
En ince ayrıntısına kadar düşünülmüş o davetiye

Facebook yorumları

yorum

Beste Sezen Ateşpare

Okur, yazar, gezer