İlk buluşma için romantik mekân önerileri

Uzun süredir heyecanla beklediğiniz o an geldi. Sevdiğiniz kişiyle ilk romantik buluşmanız gerçekleşmek üzere. Fakat heyecandan henüz bir yer seçemediyseniz panik yapmayın. Romantik bir ilk buluşma için mekân önerileri. Şık bir restorandan modern bir meyhaneye, huzurlu bir kahvaltıdan eğlenceli bir konsere kadar pek çok seçenek mevcut hem de. Sevgiliniz ve sizin beğenebileceğiniz, unutulmaz olacak o ilk buluşma için listemize mutlaka göz atın.

Yer

Moda’nın değişimine öncülük eden mekânlardan biri Yer. Moda Caddesi’nin sonunda yolun hemen kenarında. İçerisi her ne kadar kalabalık olursa olsun bir şekilde hep sakin kalmayı başarıyor. Yemekleri lezzetli ama kokteylleri daha da lezzetli. İlk buluşmada bir şeyler atıştırıp üzerine enfes birer kokteyl içmek isteyenler için daha uygun bir yer gelmedi aklımıza. Üstelik çıkışında da Moda sokaklarında romantik bir yürüyüş de cabası.

Daha detaylı bilgi için tıklayın >> Yer Moda 

Kadıköy Sahne

İlk buluşma için konser tercih edenlerden misiniz? Öyleyse burası tam size göre. Genellikle ilk buluşma planları sessiz sakin bir akşam yemeği ya da hafif müzikli bir ortamda içki yudumlamak olarak yapılırken bir konserde çılgınca eğlenme fikri es geçilir. Kadıköy Sahne’de sevdiğiniz bir müzisyenin konserini yakalarsanız kaçırmayın deriz.

Daha detaylı bilgi için tıklayın >> Kadıköy Sahne

Juno

Nişantaşı’nın âdeta saklı bahçesi. Hem bu kadar merkezi bir yerde olup da hem de bu kadar az bilinen olması kesinlikle büyük bir avantaj. Birkaç küçük basamakla inip arka tarafa geçtiğinizde huzurlu ve şık bahçe size karşılayacak. Hele ki hava da güzelse ilk buluşmanız eminiz ki çok keyifli geçecektir.

Daha detaylı bilgi için tıklayın >> Juno

Nopa

Nişantaşı’nın en şık mekânlarından biri Nopa. Bazı akşamlar canlı müzik dinletileri ya da DJ performanslarıyla da oldukça hareketli. Şık bir ambiyansta lezzetli yemekler eşliğinde bir akşam geçirmek isteyenler için ideal bir yer. Gidecek olanlara tavsiyemiz Nopa’nın özel kokteylini mutlaka denemeleri.

Daha detaylı bilgi için tıklayın >> Nopa

Sade Bahçe 

Alışılmışın dışında, bilindik yerlerin epey uzağında bir yer burası. Beykoz/Paşabahçe semti genellikle buluşmalar için ilk akla gelen bir yer değil. Fakat Sade Bahçe size kendi evinizin bahçesindeymiş gibi hissettirecek, huzurlu ve güzel bir ortama sahip. Kahvaltıda gelen pişisi oldukça lezzetli olan mekânın hemen önü ise deniz. Kahvaltıdan çıkıp biraz yürüyüş yapmak ve yürürken etraftaki güzelliklerin farkına varmak için burası iyi bir seçenek.

Daha detaylı bilgi için tıklayın >> Sade Bahçe 

Lokma

Boğaz’a karşı yapılmış enfes bir kahvaltı ve sıcacık bir bardak çaya kim hayır diyebilir ki? Bu yüzden ilk buluşmanız için Lokma’da kahvaltı keyfi yapmayı da bu listeye eklemekte fayda var. Temiz bir boğaz havası almak iyi bir başlangıç olabilir.

Daha detaylı bilgi için tıklayın >> Lokma

Sensus Şarap Evi 

Şarap-peynir ikilisi her zaman iyi bir başlangıçtır. Riski yoktur. Galata’daki bu şarapevinde ise bu ikilinin tadına tam anlamıyla varabilirsiniz. Loş ortamı ve dekorasyonu sayesinde size eski bir şarap mahzeninde olduğunuz izlenimini veren Sensus Şarap Evi ilk buluşmanız için oldukça romantik bir tercih olacak.

Daha detaylı bilgi için tıklayın >> Sensus Galata

Beşiktaş IF Performance Hall

Konser sevenler için bir başka güzel öneri daha. Ankara’nın müzik dünyasına kattıkları arasında bulunan IF Performance Hall kalabalıktan rahatsız olmadan müzik dinleyip eğlenebileceğiniz bir yer. Biraz patlamış mısır ve bira ile eğlenceli bir buluşma yaşayıp sevdiğiniz bir sanatçıyı dinlemenin heyecanını paylaşabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için tıklayın >> IF Performance Hall

White Mill

Bahçesi olan mekânlar ilk buluşmalar için bizce çok ideal. Yaz-kış farketmeksizin cezbedici bir yanı oluyor. Üstelik White Mill’in bahçesinde oturmasanız bile aynı etkiyi uyandırabiliyor. Mekânın iç kısmı da oldukça rahat ve konforlu.

Daha detaylı bilgi için tıklayın >> White Mill

Müşkülpesent

Hafif bir canlı müzik, biraz güzel meze ve bir iki duble de rakı. İlk buluşmada güzel zaman geçirmek için tüm gerekli kriterleri sağlıyor bizce. Çapa’nın yeni mekânı Müşkülpesent’te hem dekorasyonu hem de müzik performanslarıyla kısa zamanda adından söz ettirmeye başladı. İlk buluşmanızda gidip bu taze mekânı birlikte deneyimleyebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için tıklayın >> Müşkülpesent

Ma’na

Karaköy’ün en güzel mekânlarından biri olan Ma’na, rakıseverler için muazzam bir yer. Oldukça sade ve modern bir meyhane tasarımındaki Ma’na’nın mezeleri ve ana yemekleri o kadar güzel aşkın yolunun mideden geçtiği konusunda hemfikir olan çiftler için biçilmiş kaftan âdeta!

Daha detaylı bilgi için tıklayın >> Ma’na Karaköy

RelatedPost

Facebook yorumları

yorum

Beste Sezen Ateşpare

Okur, yazar, gezer