Eskiden birlikte olduklarına inanamadığımız ünlü çiftler

Bazı çiftler aklımıza kazınmıştır; kim ne derse desin o ikisini ayrı düşünmek imkansız olur. Ayrılsalar acısını günlerce üstümüzden atamaz, kabullenemez hale geliriz. Tam tersine, bazı çiftler de hiç iz bırakmazlar. Daha önceden ilişkilerini duymuş olsak bile biri gelip ‘Bu ikisi evliydi yıllar önce’ dese inanamaz hemen ‘Doğru mu acaba ya?’ diye internetten araştırmaya başlarız. Bir zamanlar birlikte olan bu ünlü çiftler sizi de şaşırtacak.

Sermin Hürmeriç – Şener Şen

Sermin Hürmeriç – Şener Şen

Eşkiya filmindeki o sahneyle hepimizin gönlünde yer etmiş olan bu ikili gerçekte 1989-1997 yılları arasında evliydi. Birlikte rol aldıkları Muhsin Bey filminden sonra evlenen çift yine beraber oynadıkları Eşkiya’dan sonra evliliklerini bitirmişti. Hafızalarımızda pek de yer almayan bu evlilik 11 yıl sürdü.

Günay Karacaoğlu – Şevket Çoruh

Günay Karacaoğlu – Şevket Çoruh

Yaklaşık 10 yıldır Arka Sokaklar dizisindeki Mesut Komiser rolüyle karşımıza çıkan Şevket Çoruh 1995-2007 yılları arasında kendisi gibi oyuncu Günay Karacaoğlu ile evliydi. İkilinin bir de kızları olmuştu. Yine de bu evlilik Şevket Çoruh’un şarkıcı Pamela Spence ile daha sonra yaşadığı ilişkinin gölgesinde kaldı, unutuldu gitti.

Nebahat Çehre – Yılmaz Güney

Nebahat Çehre – Yılmaz Güney

Aşk-ı Memnu dizisiyle hayatımıza Firdevs Hanım girene kadar Nebahat Çehre ve onun geçmişiyle ilgili pek fazla detaya hâkim değildik. Öyle ki Nebahat Çehre’nin Yılmaz Güney’in eski eşi olduğu o dönem tekrar gündeme gelince bir hayli şaşırdık, itiraf edelim. 1964 yılında tanışan Çehre ve Güney 1967 yılında evlenmiş fakat evlilikleri yalnızca 1 yıl sürmüştü.

Şebnem Sönmez – Olgun Şimşek

Şebnem Sönmez – Olgun Şimşek

Televizyonda yayınlanan Bir Demet Tiyatro oyununda birlikte izlediğimiz bu ikili de geçmişte evlenip boşanmış çiftler arasında. 1996-2000 yılları arasında evli olan Şimşek-Sönmez çiftini nedense hafızamız bir türlü kabul edemiyor. İkisini de ayrı ayrı çok seviyoruz, o başka tabii.

Zuhal Olcay – Selçuk Yöntem

Zuhal Olcay – Selçuk Yöntem

En son Haluk Bilginer ile olan evliliğiyle hafızalarda yer etmiş Zuhal Olcay’ın ilk evliliğini biliyor muydunuz? Olcay, 1976 yılında Selçuk Yöntem’le evlenmişti. Şu an ikiliyi yan yana hayal etmekte zorlansak da yaklaşık 3 yıl evli kalmışlardı.

Ceyda Düvenci – Kaan Girgin

Ceyda Düvenci – Kaan Girgin

2000’li yıllarda TRT’de yayınlanan Dikkat Bebek Var dizisinde tanışan Ceyda Düvenci ve Kaan Girgin çifti, 2000 yılında nikah masasına oturdu fakat 2 sene sonra da adliyenin yolunu tuttu. Oynadıkları o dizi de evlilikleri gibi kimsenin hatıralarına kazınamadı.

Sertab Erener – Levent Yüksel

Sertab Erener – Levent Yüksel

1990 yılında evlenen Sertap Erener ve Levent Yüksel, altı yıl sonra boşanmıştı. Boşanmalarının nedeni ‘sevgiliden çok arkadaş olmaları’ olarak açıklanmışlardı o zaman. Bizse Sertap Erener’i Demir Demirkan’la görmeye o kadar alıştık ki bu evliliği çabucak unuttuk bile.

Angelina Jolie – Billy Bob

Angelina Jolie - Billy Bob

Son zamanlarda Brad Pitt ile biten evliliği hakkında çok konuşulan Angelina Jolie’nin daha önceki evlilikleri sis perdesinin arkasında kalmış gibi. Dolayısıyla Jolie’nin kendisi gibi oyuncu Billy Bob ile 2000 yılında yaptığı evliliği de birçoğumuz hayal meyal hatırlıyoruz.

Cindy Crawford – Richard Gere 

Cindy Crawford - Richard Gere 

Pretty Woman (Özel Bir Kadın) filmiyle gönlümüze taht kuran karizmatik oyuncu Richard Gere’in ünlü manken Cindy Crawford ile olan evliliği şaşırtıcı olsa gerek. 1991-1995 yılları arasında evli kalan bu çift, hafızalarda pek yer etmediğinden bu listeye girmeye hak kazandılar.

Jennifer Lopez – Cris Judd

Jennifer Lopez - Cris Judd

Jennifer Lopez denilince akla bir zamanlar Marc Antony’den başkası gelmiyordu. İkilinin birlikteliklerinden önce Lopez’in yaklaşık 7 ay süren evliliği bu ilişkinin gölgesinde kaldı. Profesyonel dansçı ve kareograf Cris Judd ile 2001 yılında evlenen Lopez magazin tarihinde bu ilişkisiyle pek anılmadı.

Britney Spears – Jason Alexander

Britney Spears - Jason Alexander

Bir zamanlar televizyon dünyasında pop müziğin prensesi olarak anılan Britney Spears, Justin Timberlake ile olan ilişkisiyle de epey gündemdeydi. Biz onların adını yan yana görmeye o kadar alışmıştık ki ayrılıklarının etkisini üzerimizden atmak epey zaman aldı. Dolayısıyla Spears’ın 2004 yılında çocukluk arkadaşı Jason Alexander ile yaptığı evlilik kimsenin hafızasında iz bırakmadı. Üstelik bu evlilik sadece 55 saat sürmüştü.

RelatedPost

Facebook yorumları

yorum

Beste Sezen Ateşpare

Okur, yazar, gezer