10 yıldır her gün sadece gelinlik giyen kadının hüzünlü hikayesi

Bahçede, sokakta, evde, ya da nerede olursa olsun fark etmeksizin gelinlik giyen bir kadın düşünün. İlk başta kulağa biraz garip geliyor, değil mi? Fakat 10 yıldır gelinliğini üzerinden hiç çıkarmayan bu gelinin hikâyesi aslında oldukça hüzünlü.

Çin‘in Shandong bölgesinde Jimo kentinde yaşayan Xiang Junfeng, yaşadığı yerden zorla kaçırılıp kendinden büyük bir adama satıldığında 18 yaşındaydı. Shandong’un Linyi kentinde bir adamla evlendirilen genç kadın, adamın kendisini köle gibi kullandığını ve tarlalarda zorla çalıştırdığını dile getirdi. 15 yıllık esir hayatından sonra bir gün cesaretini topladı ve kaçmayı başardı. Jimo kentine kaçmayı başaran Junfeng’e burada yerli bir kadın yardımcı oldu. Bu kadın Xiang Junfeng’ı erkek kardeşi Zhu Zhengliang ile tanıştırdı ve ikili 2004 yılında evlendi.

Bu kadar travmatik bir hayatın ardından pes etmeyip mutluluğu kovalayan Xiang Junfeng, sonunda gerçek aşka ve mutluluğa kavuşup onu bir ömür beraberinde taşımaya karar veriyor.

Düğün gününden önce bir gelinlik satın alan Junfeng, daha sonra kendine üç gelinlik daha dikiyor. Hayatının en mutlu gününün hiç bitmemesi için her mevsim değişik değişik giyebileceği dört gelinliği oluyor.

Junfeng şimdiki eşinin ona çok iyi davrandığını ve birlikteyken çok huzurlu olduklarını dile getiriyor ve ekliyor: “Bana evlenme teklif ettiğine inanamıyordum. Benim tanıdığım terk erkek saldırgan ve kötü biriydi. Yeni eşimle tanışana kadar erkeklerden uzak durmuş, kabuğuma çekilmiştim. Ama o bana çok başka davrandı” diyerek şu anki mutluluğunu ifade ediyor.

Xiang Junfeng’i şimdilik üzen tek şey ise önceki evliliği sebebiyle bu evliliğini resmiyete dökememesi. Fakat yerel polis ona yardım edip bu evliliğini de resmileştirebileceğini söylüyor.

Junfeng, insanların onun bu gelinlik takıntısına, özellikle tarlada gelinlikle çalışmasına çok garip baktıklarını dile getiriyor. Ama görünen o ki taze gelinimiz bunu pek umursamıyor, “Giyecek başka bir kıyafetim yok bile” diyerek halinden ne kadar memnun olduğunu ifade ediyor.

Bunun kendisini mutlu ettiğini bildiği için eşini de rahatsız etmediğini dile getiren Xiang Junfeng, “İnsanların benim hakkımda ne düşündüğü hiç umrumda değil. Gelinliğim benim hayatımın bir parçası ve onu her gün giymeye devam edeceğim” diye tamamlıyor sözlerini.

(Kaynak: DailyMail

RelatedPost

Facebook yorumları

yorum

Beste Sezen Ateşpare

Okur, yazar, gezer