Baktıkça midenizde kelebekler uçuracak, gerçek aşkı anlatan etkileyici fotoğraflar

Hayatta bazen her şey ters gidiyormuş gibi gözükebilir. Üst üste gelen kötü olaylar size güzel şeylerin varlığını bir anlık da olsa unutturabilir. İşte böyle zamanlarda, umutsuzluğa kapılmadan hemen önce, derin bir nefes alın ve etrafınıza bakın. Çevrenizde mutlaka kalbinizi ısıtacak bir şeyler bulacaksınız.

İşte sizi duygulandıracak, sevindirecek, midenizde kelebekler uçuşturacak, gerçek aşkın varlığını hatırlatacak en önemlisi de hayata dair umudunuzu artıracak bazı fotoğraflar. Mendillerinizi hazırladıysanız listeye göz atmaya başlayabilirsiniz…

1. Annemle öğle yemeği yerken bu beyefendinin ölen karısıyla kahve içtiğini gördük. Herkes böyle bir aşkı hak ediyor.

2. Bileğinden ameliyat olan büyükannem saçlarını tarayamadığı için onun yerine büyükbabam saçlarını tarıyor.

3. Son zamanlarda biraz depresiftim. Neyseki eşim ‘iyi günde, kötü günde’ olayını çok doğru anlamış…

(Karımı sevme sebeplerim: Kendisi en iyi arkadaşım. Ne kendinden ne de benden vazgeçiyor. Çılgın projelerim üzerinde çalışmam için bana zaman veriyor. Beni her gün güldürüyor. Çok güzel. Beni deliliğimle kabul ediyor. Tanıdığım en iyi kalpli insan. Sesi çok güzel. Benimle strip club’a gitti. Çok ağır bir trajedi yaşamasına rağmen tanıdığım en iyimser insan. Beni her zaman destekliyor.)

4. Büyükannem kabul edene kadar büyükbabam 7 kere evlenme teklifi etmiş. Şu an da 60 yıllık evliler. Evlilik yıl dönümünüz kutlu olsun!

5. Biri 86 diğeri de 91 yaşında ve hâlâ uyurken el ele tutuşuyorlar.

6. Büyükannemle büyükbabamın 60’ıncı evlilik yıl dönümü kutlamasından. Fotoğrafı çekmeden hemen önce ’60 yıldır evliymiş gibi davranın’ dedim.

7. Birkaç ay önce büyükannemi kaybettik. Bugün de büyükbabamı ilk defa evinde ziyarete gittim ve dolapta birbirlerine sarılmış halde duran düğün kıyafetlerini buldum. İşte bu gerçek aşk.

8. Büyükannemi yakın bir zamanda kaybettik. Büyükbabam da âşık bir erkeğin nasıl baktığını öğrenmem için bana bu fotoğrafı gönderdi. 60 küsur yıldır evliydiler.

9. Annemle babam evlilik yıl dönümlerini yeni kutladılar. İşte bu da aşkın 54 yıl sonraki hâli.

10. Aşk müthiş bir şey. 90 yaşındaki büyükbabam, büyükannemin açık kalp ameliyatı sonrasında 4 gün boyunca yerinden hiç kıpırdamadan onu bekledi.

11. Annemi 56 yaşındayken aniden kaybettik. Üvey babam da annemin kıyafetlerinin parçalarından bir yorgan yaptı. Ben de her Anneler Günü bunu çıkarıp kendime hayatın ne kadar kısa aşkın da ne kocaman olduğunu hatırlatıyorum.

12. Arkadaki kadının aşırı tatlı tepkisi (Kız kardeşim kız arkadaşına bugün evlenme teklifi etti. Arkadaki kadının ifadesine bakın)

13. Bu not 2004 yılında yazıldığında, büyükannem ve büyükbabam 61 yıldır birlikteydiler. Büyükbabamı 2012’de kaybettik. (Notta, ‘61 yıl önce nişanlandık ve ben seni hala çok seviyorum‘ diye yazıyor)

14. 70 yıl sonra düğün günlerini yeniden yaşıyorlar.

15. Washington eyaletinde eşcinsel evlilik yapan ilk çiftlerden.

16. Bu adam ilişkileri boyunca kız arkadaşına tam 14 tane mektup yazmış. Kız arkadaşıysa mektuplardaki gizli mesajdan tabii ki haberdar değilmiş. (Not: Her mektubun ilk harfini yan yana yazdığınızda ‘Benimle evlenir misin?’ cümlesi oluşuyor)

17. 72 yıl sonra nihayet evlenebilen Iowa’lı iki kadın.

18. Her daim genç olmak

19. Toplum içinde kaçamak bir sarılma

20. Yıllar sonra bu sefer kendi düğünlerinde!

21. Kedilerin akşam yemeği romantizmi

22. İçeri girdiğimde annemle babamı bu şekilde yemek yerken gördüm. 26 yıl sonra hâlâ âşıklar.

23. Bugün büyükannemle büyükbabamın 66’ıncı evlilik yıldönümü.

 

(Kaynak: Bored Panda)

RelatedPost

Facebook yorumları

yorum

Beste Sezen Ateşpare

Okur, yazar, gezer