80 yaşında aşkı buldu: Karnımda kelebekler var sanki

Maria Teresa Cobar

Eğer sevgiliniz yoksa ve etrafınız aşk pıtırcıkları ile doluysa, bu pıtırcıklar da size birini bulmak için ısrarlara başladıysa aceleci davranıp panik yapmayın.

80 yaşındaki Maria Teresa Cobar ve 95 yaşındaki Carlos Victor Suarez aşkın sizi her an, her yerde bulabileceğinin en güzel kanıtı.

Yaklaşık 8 ay önce Miami’deki Aventura Plaza Rehabilitasyon Merkezi’nde tanışan çift, yakında zamanda yine buranın balo salonunda dünyaevine girdi. Damadın ikinci evliliğiyken, gelin Cobar bu heyecanı ilk kez yaşıyordu.

İlişkileri başladıktan çok kısa bir zaman sonra aileleri ve arkadaşları tarafından da destek gören çiftin düğününü de yakın çevresi organize etti.

Miami Herald gazetesine açıklama yapan Suarez, “Bizimkisi ilk görüşte aşktı. Onu gördüğüm an kalbim mutlulukla doldu,” diye anlatıyor. Erken yaşta bir evlilik yapan ve bir de oğlu olan Suarez, yaklaşık 10 yıl önce eşini kaybetmiş. Yeniden evlenmesi konusunda onu destekleyen torunu Katrina Suarez ise “Yeniden evlenmek istediğini söylediğinde çok mutlu oldum. Maria onu gerçekten önemsiyor ve birlikte çok tatlı görünüyorlar,” diyor.

26 yaşında Guatemala’dan Amerika’ya taşınan Maria Teresa Cobar ise o zamanlar bekar bir anneymiş ve flört etmek yerine çocuğunu büyütmeye konsantre olmuş. “Annem hiçbir zaman evlenmeyi düşünmedi. Onun hayatındaki öncelik bendim,” diyen kızı Ana, annesinin bu kararı almasından oldukça mutlu olduğunu dile getiriyor.

İlk kez gelin olan Maria Teresa Cobar’ın  ise ayakları yerden kesilmiş durumda. “Çok uzun yıllar yalnızdım, bu aşk Tanrı’nın bir lütfu oldu” diyor.

“Çok mutlu hissediyorum. Karnımda kelebekler var sanki. Aşkı bulmak için hiçbir zaman geç değil”.

(Kaynak: Huffington Post, Miami Herald)

Facebook yorumları

yorum

Beste Sezen Ateşpare

Okur, yazar, gezer