'Türk tipi erkek hayal etmiştim, olmadı' dedi, bitirdi: 2018’e damgasını vuran ayrılıklar

Kimi evlilikler bir ömür sürer, kimilerininse bir ömrü vardır. Bu sene de hiç ayrılmayacaklarını sandığımız ünlü isimlerin ömürlerini tamamlayan evliliklerinin ardından biraz şaşırdık, biraz vah vah ettik, bir kısmıyla ilgili de ‘Zaten niye evliydi ki onlar?’ diye ahkâm kestik. (Bize ne oluyorsa?) İşte 2018 yılında boşanan ünlü çiftleri sizin için derledik. (Hepsini bir arada görünce evliliğe inancınızı yitirmeyin olur mu?)

Kalben – Berkant İncesaraç

kalben

Hayatımıza bundan birkaç sene önce ‘Her yerde saç var’ diyerek giren Kalben, müzisyen sevgilisi Berkant İncesaraç ile Temmuz 2016’da dünya evine girmişti. Fakat çift 26 Şubat’ta tek celsede evliliklerini sonlandırdı. Boşanmanın ardından Kalben, albümlerinde yer alan şarkıların aranjelerini yapan eski eşine 65 bin lira ödedi. Daha önce verdiği bir röportajda eşinden, “Tanıştık ve ilk ayın sonunda birlikte çalışıyorduk. Âşık olduk. Ben yanlışlıkla içki içtim, o yanlışlıkla çay içti. Çok garip bir buluşmaydı ve sonra hiç ayrılmadık. Birbirimizi ve müziğimizi seviyoruz” diye bahsetmişti.

Hande Ataizi – Benjamin Harvey

hande ataizi

8 Eylül 2012 tarihinde dünyaevine giren ve 4 yaşında bir de çocukları olan Hande Ateizi- Benjamin Harvey çifti 6 Mart’ta tek celsede boşandılar. Çocuklarının velayeti Ataizi’ne verildi. Ataizi yaklaşık 2 ay sonra verdiği bir röportajında ayrılıklarının nedenini şöyle açıklamıştı: “Türk tipi erkek modeli hayal etmiştim. Yani daha sahip çıkan erkek modeli istedim. Ama Benjamin’den ‘Aşkım arkanda ben varım’ cümlesini duyamadım. Alman usulü de bir yere kadar.”

Coşkun Sabah – Ceyda Sabah

coşkun sabah

Coşkun-Ceyda Sabah çifti aslında bir değil iki kere boşandı. Geçen yılki ilk boşanma kararının ardından ünlü müzisyen Coşkun Sabah temyiz davasına başvurup boşanmak istemediğini dile getirince bu sefer dava anlaşmalı değil çekişmeli olarak görüldü. 27 Mart tarihinde gerçekleşen davada bir saat içinde boşanan çift, duruşmanın ardından birbirleriyle hiç konuşmadan mahkeme salonundan ayrıldılar. Mahkeme, Coşkun Sabah’ın boşandığı eşi Ceyda Sabah’a aylık 5 bin lira, iki çocuğuna ise 3’er bin lira iştirak nafakası ödemesine hükmetti. Sabah çiftinin iki çocuğunun velayeti de anneye verildi.

Hazal Filiz Küçükköse – Tuan Tunalı

hazal filiz

5 sene önce dizi setinde tanışıp evlenen oyuncu çift nisan ayında anlaşmalı olarak boşandıklarını duyurdu. Boşanmanın ardından avukatların yaptığı ortak açıklamada, “Hazal Filiz Küçükköse ve Tuan Tunalı 4 yıldır süren evliliklerini gördükleri lüzum üzerine ortaklaşa bir kararla sevgi ve saygı çerçevesinde sonlandırma kararı almış ve 11.04.2018 tarihinde anlaşmalı olarak boşanmışlardır” denildi. Boşanma öncesi Küçükköse evlilikleri hakkında, “Dışı sizi içi beni yakar” diye konuşmuştu.

Burak Sergen – Işıl Sergen

burak sergen

Hayatımıza son zamanlarda Çukur ile yeniden giren ünlü oyuncu Burak Sergen, 19 yıllık eşi Işıl Sergen ile tek celsede boşandı. 27 Nisan tarihinde anlaşmalı olarak boşanan çiftin Cansın isminde bir de oğlu vardı. Çift, birbirlerini daha fazla yıpratmamak ve çocukları için dost kalabilmek için boşanma kararı aldıklarını ifade etmişlerdi.

Gonca Vuslateri – Edip Burak Ertoğan

gonca vuslateri

Ünlü oyuncu Gonca Vuslateri sosyal medya hesabından, “Eşim Burak Ertoğan’la uzun bir süredir ayrı sürdürdüğümüz evliliğimizi hukuki olarak da sonlandırmaya karar verdik. İçinde bulunduğumuz yoğun gündemde, bizim içinde hassas olan bu süreçte herkesin anlayışını bekliyoruz” diye bir açıklama yapmış ve daha sonra da çift 30 Nisan’da boşanmıştı. Anlaşmalı olarak tek celsede boşanan çiftin birbirlerinden herhangi bir maddi manevi tazminat ile nafaka talepleri olmadı.

Ali İhsan Varol – Ayşe Varol

ali ihsan varol

Ali İhsan Varol ve eşi Ayşe Varol 24 Mayıs tarihinde görülen kapalı duruşmada evliliklerini sonlandırdılar. Dava sonucunda çocukların velayetinin annede kalması kararlaştırıldı. Fakat bu davadan yaklaşık 5 ay önce Ayşe Varol, Ali İhsan Varol’dan şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi olmuş ve savcılık, Ali İhsan Varol’a 3,5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlamıştı. Ali İhsan Varol da bunun üzerine Twitter’dan, “Böyle bir iftiraya karşı sessiz kalınamaz. Sistem gerçekten şiddete uğrayan kadınların kurtarıcısıysa eğer varsın bu çamurun izi bende kalsın. Gam yemem. Hakikat er geç ortaya çıkar’ şeklinde paylaşımda bulunmuştu. Daha sonra verdiği bir röportajda ise “Aklandım” demekle yetindi.

Şenol İpek- Bircan İpek

senol-ipek-ile-bircan-ipek

5 yıllık evliliklerini bitirme alan Şenol İpek- Bircan İpek çifti bunu alışılagelmişin aksine bir yöntemle duyurdular. İkili birlikte kamera karşısına geçip bir video çektiler ve bunu sosyal medya hesaplarından yayınladılar. Videoda, “Herkese merhaba. Çok uzun zamandır bizden birlikte fotoğraf ve video istiyordunuz. Biz de sizleri kırmadan, bilmeniz gereken bir durumu açıklayacağız. 5 yıllık evliliğimizi bugün itibariyle mahkeme kararıyla resmen noktaladık. Hayırlısı böyleymiş. Dost, arkadaş kalmayı tercih ettik. Medeni bir şekilde boşanma kararı aldık. Yollarımıza ayrı ayrı saygılı şekilde devam edeceğiz. Merak etmeyin, biz çok iyiyiz. İkimiz için iyi olacak” açıklamasını yapmışlardı. Daha sonra ise birbirlerine haklarını helal ederek videoyu sonlandırdılar.

Bahar Korçan – Cem Görk

bahar korcan

2016 yılında gırtlak kanseri teşhisi konan ve uzun bir süre tedavi gören ünlü modacı Korcan, 13 yıllık eşi Cem Görk ile tek celsede boşandı. Boşanmanın sebebi olarak ise Korçan’ın tedavi gördüğü dönemde eşinin ona olan ilgisizliğiydi. İddialara göre en çok ihtiyacı olduğu dönemde eşi Cem Görk’ü yanında göremeyen Bahar Korcan evliliğini bitirme kararı aldı.

Tuba Ünsal – Mirgün Cabas

tuba ünsal

Magazin dünyasının sevilen çifti Tuba Ünsal ve Mirgün Cabas da bu sene sessiz sakin evliliklerini bitirme kararı almışlardı. 4 Haziran tarihinde boşanan çift, boşandıklarının haberini sosyal medyadan vermişti. Ünsal, “Birbirimizi sonsuza kadar sevmeye devam edeceğiz. Aile olarak kalmaktan da asla vazgeçmeyeceğiz. Bugün itibariyle hayatımızın yeni bir dönemine adım attık ve boşandık. Sevgiler” demişti. 2013 yılında dünyaevine giren çiftin Civan Mert adında bir oğlu var.

Mustafa Sandal – Emina Jahovic

mustafa sandal

Boşanmalarından çok önce ha boşandılar, ha boşanıyorlar haberlerini okuduğumuz Mustafa Sandal – Emina Jahovic çifti, bir müddet evlerini ayırıp ayrı yaşadıktan sonra 6 Haziran tarihinde 10 yıllık evliliklerini sonlandırdı. Çocukların velayeti anneye verilirken Mustafa Sandal’ın eski eşine 15 bin çocuklarına da toplam 10 bin lira iştirak nafakası ödemesine karar verildi. Çiftin boşanmasının sebebi olarak Emina’nın müsrif kişiliği olduğu konuşulurken Emina Sandal’ın ‘eşini aldattığı’ yönünde çıkan haberler de kafalar karıştırmıştı.

Ozan Doğulu- Ece Doğulu

ozan doğulu

2007 yılında dünya evine giren Ozan-Ece Doğulu çifti de 2018 yılında boşanan ünlü çiftler arasında. 6 Haziran tarihinde anlaşmalı olarak boşanan çift, “Bugün itibari ile evliliğimizi sevgi ve saygı çerçevesinde sonlandırmış bulunuyoruz. Bundan sonra yolumuza; Alya, Lila ve Elya’nın anne ve babası olarak yine sevgi ve saygı ile devam edeceğiz. Bu süreçte bize ve ailemize saygı göstereceğinizi biliyor, hassasiyetiniz için teşekkür ediyoruz.” açıklamasını yaptı. Çiftin ayrılığının sebebi olarak Ece Doğulu’nun eşinin yıllardır kendisini aldatmasına artık dayanamadığı iddia ediliyor.

Demet Akalın – Okan Kurt

demet akalın

Demet Akalın ve Okan Kurt çifti 6 yıllık evliliklerini 11 Eylül’de 10 dakika içinde sonlandırdı. Çiftin çocukları Hira’nın velayeti anneye verilirken Akalın ve Kurt birbirlerinden nafaka ve tazminat talep etmedi. Boşanma nedeni olarak Akalın, Okan Kurt’un borçları nedeniyle Beykoz’daki evlerine haciz gelmesini ve kızının kötü etkileneceğinden endişe ettiğini öne sürmüştü. Haciz gelmesinin üzerinden 1 gün sonra boşanma aniden gerçekleşince kafalarda soru işaretleri bırakmışlardı ki merakımız yalnızca 2 ay sürdü. Okan Kurt ve Demet Akalın ‘romantizmin başkenti Paris’ten’ “Birlikteyiz, mutluyuz” pozu paylaştı. Ne diyelim bilemedik.

Şeyma Subaşı – Acun Ilıcalı

Şeyma Acun

2018’in bitmesine sayılı günler kala bir sabah bu dedikoduyla uyandık. Şeyma ve Acun boşanacak mıydı? Magazin basının son zamanlardaki en gözde çifti, nefes alsalar olay olan nam-ı diğer Şeymacun da evliliklerinde sona geldiklerini açıkladıktan sonra 26 Kasım tarihinde 10 dakika içinde boşandılar. Biz tam boşanma haberleriyle şaşkına dönerken Şeyma’nın alacağı 125 bin liralık nafaka ve 10 milyonluk tazminatı duyunca ne yapsak bilemedik. Boşanma nedeni olarak üçüncü şahısların adı ortaya atıldı; “Şeyma, Çağatay’la mıymış?”, “Acun da Deren Talu’yla aşk mı yaşıyormuş?” diye yer yerinden oynadı. Tarafların tamamının yalanladığı bu iddialar kafalardaki soru işaretlerini gidermeye yetmedi. Şeymacun boşanması gizemini koruyadursun, ‘Yuva yıkanın yuvası olmaz’cılar bir tarafta, ‘She believed she could so she did’ciler öbür yanda, bu boşanma haberi gündemden yakın zamanda düşecek gibi görünmüyor.

Belçim Bilgin- Yılmaz Erdoğan

yılmaz erdoğan

“Acun ve Şeyma da boşandı, 2018 bitmeden daha ne kadar şaşırabiliriz” derken bir sürprize daha tanıklık ettik. Kimilerine göre pek sürpriz olmasa da yıllardır bir arada görmeye alıştığımız bir çiftti Bilgin ve Erdoğan. Yaklaşık 12 yıldır evli olan çift, 3 Aralık tarihinde yollarını ayırdı. Yılmaz Erdoğan ve Belçim Bilgin çifti boşanma davasının ardından birlikte yemek yiyerek vedalaştılar. Keşke biten bütün evlilikler bu kadar naif sonlanabilse.

Merve Sevi- Çalkan Algün

merve-sevi

1,5 yıl önce spor hocası olan Çalkan Algün ile nikah masasına oturan Merve Sevi 5 Aralık tarihinde boşandı. Boşanmanın hemen ardından Sevi’nin avukatının yaptığı açıklamada tarafların anlaşmalı boşandıklarını söylemişti. Fakat ünlü oyuncunun Instagram’da paylaştığı hikâyesinde yazdıkları ise -ne yalan söyleyelim- akılları epey kurcaladı. Sevi, “Hep sormuşsunuz; ‘nasılsın, iyi misin, iyi ol?’ demişsiniz. Nasılım biliyor musunuz? Sanki kötü bir hastalığa yakalanmışım da geçmiş gibi, doktor tekrar yaşayacağımı müjdelemiş gibiyim. Allah herkesin gönlüne göre versin. Sevgiden ayrılmayın” mesajını yayınladı.

Facebook yorumları

yorum