Bu kadarı pembe dizide olmaz: 2017’nin fırtınalı ayrılıkları

Bu senenin ayrılık, boşanma ve ihanetler haberlerini sizin için derledik.

Seda Sayan ve Murat Karabova ayrıldı

Seda Sayan Murat Karabova

Mart ayında Erkan Çelik’ten ayrıldıktan sonra Ağustos’ta oto galerisi sahibi Murat Karabova ile yakınlaşan Seda Sayan’ın bu ilişkisi uzun soluklu olmadı. Çift, Ekim ayında ayrıldı.

Sayan’ın Murat Karabova’dan ayrılmasının sebebi olarak, ‘O adama dikkat et!’ minvalindeki eş-dost uyarıları öne sürülüyor. Karabova çok şiddetli bir grip geçirdiği sırada, iki çocuğunun annesi ve hemşire olan eski eşi Aslı Sarıpınar’ın kendisine baktığı ve bu sırada eski eşlerin yakınlaştığı da iddia edilmiş, Murat Karabova bu iddiaları sert bir dille yalanlamıştı.

Ece Sükan ve Ümit Benan boşandı

Ece Sükan - Ümit Benan

Şubat 2014’te Amerika’da sade bir nikâhla evlenen stil danışmanı Ece Sükan ve tasarımcı Ümit Benan, ekim ayında sessiz sedasız boşandı. Çift, 3,5 yıllık evlilikleri boyunca bir kaç kez ayrılıp barışmıştı. Ancak Ümit Benan’ın İtalya’da bir sevgilisi olduğunu öğrenen Sükan ihanete uğradığını öğrenince soluğu mahkemede alarak boşanma davası açmıştı.

Nez ve Eylem Server Ünüvar boşanma kararı aldı

Kasım 2016’da Eylem Server Ünüvar’la evlenen şarkıcı Nez, 1. evlilik yıl dönümünü kutlayamadı. Duymayan Kalmasın’ın haberine göre şiddetli bir kıskançlık kavgası sonucu eylül ayında ayrılık kararı alan çift sosyal medya hesaplarında da birbirini takip etmeyi bıraktı, fotoğraflarını sildi. Bu Nez’in 4. evliliğiydi.

Merve Boluğur ve Murat Dalkılıç boşandı

 

Ağustos 2015’te biri İstanbul’da Adile Sultan Sarayı’nda, diğeri de Çeşme’de iki düğünle evlenen Boluğur – Dalkılıç çiftinin ilişkisiyle ilgili uzun zamandır yazılıp çiziliyordu. ‘Ayrılıyorlar’, ‘Yok ayrılmıyorlarmış’, ‘Yüzük yok’, ‘Yüzüğün ne önemi var?’, ‘Ayrı tatillere çıktılar’, ‘Birlikte de çıktılar’ tarzı onlarca haberin ardından anlaşıldı ki, duman yine ateş olan yerden çıkmış.

Murat Dalkılıç 18 Ağustos’ta Instagram’da paylaştığı şu notla ayrıldıklarını doğruladı: ‘‘Yıllardır büyük bir aşk yaşadığım değerli eşim Merve Boluğur‘la uzun zamandır kurtarmaya çalıştığımız evliliğimizi üzülerek noktalama kararı aldık. Sevgi ve saygı çerçevesinde vermiş olduğumuz bu kararımız yüzünden yaşadığımız hassas dönemde, herkesin saygıyla yaklaşmasını önemle rica ediyoruz.Ayrılma sebebi olarak gösterilen negatif söylemlerin bu olayla hiçbir alakası yoktur, ayrılık kararımız her ilişkide yaşadığımız sorunların evlilik kurumumuza zarar vermeye başlaması sonucu ortaya çıkmıştır.Bana yaşattığı yüzlerce mutlu gün için minnetle teşekkür ederim.’’

Çiftin Eylül ayında anlaşmalı olarak boşandı.

Bekir Aksoy ve Derya Çavuşoğlu boşandı


Oyuncu Bekir Aksoy ile kendisinden 23 yaş küçük eşi Derya Çavuşoğlu, 4 yıllık evliliklerine temmuz ayında noktayı koydu. Çiftin Emir Berk isimli 3 yaşında bir oğulları var.

Boşanmalarının ardından şiddet iddiaları ortaya çıkınca Derya Çavuşoğlu, “Ortada asla bir şiddet yok. Birbirimize karşı bazı şeylere tahammül edemez hale gelmiştik. İş saygısızlığa doğru gidiyordu. Çirkinleşmeden ayrıldık.” demişti. Bekir Aksoy ise eşinin ‘hareketli yaşamını’ boşanma sebebi olarak öne sürmüştü. Aksoy “Evliliğimizi Derya’nın hareketli yaşamı bitirdi. Kendisi genç kadın. Üniversitede okuyor, kariyer yapmak istiyor. Oğlumuza ben bakıyordum. Bu zor bir durumdu. Türkiye’de asıl şiddet erkeğe yapılıyor. Evliliği bitirdik, suçlu biz olduk.” diye konuşmuştu.

Hakan Aysev ve Banu Karaca boşandı


7 yıllık arkadaşlığın ardından birbirlerine aşık olan opera sanatçısı Hakan Aysev ve meslektaşı Banu Karaca Ağustos 2016’da evlenmişti. Evliliklerinin ilk yılını dolduramayan ikili 3 Temmuz’da ayrıldı. Banu Karaca, boşanma haberini Instagram hesabından “Hakan Aysev’le evliliğimiz sona ermiştir. Herkesin canı sağolsun” notuyla duyurdu. Tüp mide ameliyatıyla 60 kilo vererek yepyeni bir görüntüye kavuşan Hakan Aysev, böylelikle 5’inci evliliğini sonlandırmış oldu.

Irmak Ünal ve Emre Karabacak boşandı


Oyuncu Irmak Ünal ile Eylül 2010’da nikah masasına oturduğu iş adamı eşi Emre Karabacak boşanma kararı aldı. Ünal, eşiyle tanışma hikayelerini şöyle anlatmıştı: “2007’de tanışıp flört etmeye başladık. Ciddi de düşünüyorduk, çünkü çok güzel uyum sağlamıştık. Fakat 2,5 sene sonra yollarımız ayrıldı. 1,5 sene kadar ayrı kaldık. ışte o dönemde birbirimizin değerini daha iyi anladık. Evren tekrar yollarımızı kesiştirince de hiç beklemeden evlenelim dedik.”

Kayla ve Vadi adlı 2 çocuğu olan çiftin evliliği 1 yıldır kötü gidiyordu. Yakınlarına “Kurtarmak için uğraştık, ama yapamadık” diye konuşan Irmak Ünal 2003’te Amerikalı DJ Taj Valdespino ile evlenmiş, 2006’da boşanmıştı.

Tuba Büyüküstün ve Onur Saylak boşandı


Türkiye’nin en iyi oyuncuları arasında gösterilen Tuba Büyüküstün ve Onur Saylak, başrollerini paylaştıkları “Gönülçelen” dizisiyle bir araya gelmişlerdi. İkiz bebekleri olacağını öğrendiklerinde 28 Temmuz 2011’de Paris Başkonsolosluğu’nda yalnızca ailelerinin katıldığı bir törenle evlenen çift son zamanlarda ayrılacakları yönünde çıkan söylentileri bir süre boyunca yalanlasalar da aralarındaki krizi aşamadı.

İtiraf edelim ki onları bu listeye alacağımız aklımızın ucundan geçmezdi ama Toprak ve Maya adında iki çocukları olan çift 5 Haziran’da hakim karşısına çıkarak anlaşmalı olarak tek celsede boşandı.

Mustafa Ceceli ve Sinem Gedik boşandı


Ünlü şarkıcı Mustafa Ceceli’nin Sinem Gedik ile olan 9 yıllık evliliği 25 Mayıs’ta sona erdi. Mustafa Ceceli ve Sinem Gedik’in 2011 yılında dünyaya gelen Arın adında bir de oğlu bulunuyor. Mustafa Ceceli oturdukları evi eski eşine verdi ve 3 milyon lira da tazminat ödedi. Ayrılığın hemen peşinden Ceceli’nin sosyetik güzel Selin İmer’le birlikte olduğunun ortaya çıkması ihanet söylentilerini kuvvetlendirse de Ceceli eski eşiyle ilişkilerinin çok önce bittiğini söyledi. Mustafa Ceceli ve Selin İmer sade bir törenle 10 Temmuz’da evlendi.

Coşkun Sabah ve Ceyda Okay boşandı


19 yıllık beraberliğin ardından Ceyda ve Coşkun çifti mayıs ayında boşandı. Coşkun Sabah 9 yıllık eşine boşanma tazminatı olarak İstanbul’da 4 daire, 1 dükkan ve nakit 2,2 milyon TL verdi. Anlaşmanın şüphesiz en ilginç detayı ise, ikilinin ayrılık sonrası da aynı evde yaşamayı kabul etmesi. Çift, aynı kattaki iki daireden oluşan evlerinde hayatlarına devam ediyor.

Tülin Şahin ve Memet Özer boşandı


Şef Memet Özer ve model Tülin Şahin, 12 yılı evli geçen 16 yıllık birlikteliklerini noktaladı. Haklarında Özer’in alkol problemi, çocuk sahibi olamama gibi farklı iddialar ortaya atılmış olsa da, boşanmanın ardından Posta’ya röportaj veren Memet Özer “Metal yorgunluğu yaşıyorduk. Son zamanlarda anlaşamıyorduk. Bu yüzden ayrıldık. Zaman içinde anlaşamadığımız konular arttı, zaten çok farklı iki insanız. Asıl sebep bu.” diye konuşmuştu. Çift 12 Mayıs’ta tek celsede boşandı.

İlker İnanoğlu ve Zeynep Mutlu boşandı


Filiz Akın ile eski eşi Türker İnanoğlu’nun oğlu İlker İnanoğlu, 2013’te Zeynep Mutlu ile Amerika-Miami’de evlenmişti. Çiftin 2016 yazından bu yana ayrılacaklarına dair söylentiler çıkıyordu. Ancak 3.5 yıl süren evlilik nisan ayında sona erdi. Böylece Zeynep Mutlu üçüncü, İlker İnanoğlu dördüncü evliliğini bitirmiş oldu.

Nagihan Karadere ve Uğur Gökçe boşandı


Adını “Survivor” yarışmasıyla duyuran Nagihan Karadere’nin eşi Uğur Gökçe’nin çıplak fotoğrafı Ekim 2016’da magazin gündemine bomba gibi düşmüştü. Gökçe’nin bir otel odasında aynadan çıplak olarak çektiği selfieyi başka bir kadına gönderdiği iddialarını, bol miktarda göz yaşı,yalanlama ve hakaretler takip etti. Uğur Gökçe her ne kadar “Bu çok eski bir fotoğraf, bizde aldatma diye bir şey söz konusu değil” diye konuşsa da Karadere-Gökçe ilişkisi bu şoku atlatamadı. Survivor Nagihan 20 Nisan’da eşinden boşandı. Çiftin Ece Arven adında küçük bir kızı var.

Songül Karlı ve Metin Yüncü boşandı


Mayıs 2012’de iş adamı Metin Yüncü ile canlı yayında evlenen sunucu Songül Karlı mart ayında boşandı. Karlı, boşanmanın ardından “Hamileyim dedim, Metin sevinmeyince aldırdım” şeklinde olay yaratan açıklamalar yapmıştı.

Seda Sayan ve Erkan Çelik ayrıldı

Seda Sayan Erkan Çelik

6 yıldır Erkan Çelik ile birlikte olan Seda Sayan, mart ayında ilişkilerine nokta koyduğu yönündeki haberleri yaptığı şu basın açıklamasıyla doğrulamıştı:

“Söz yazarı Erkan Çelik ile sevgi, saygı ve sadakat çerçevesinde devam eden beraberliğimizde aşkı, dostluğu ve iş arkadaşlığını hepinizin gözleri önünde yaşadık. Hayatın yüklerini beraber omuzlayıp büyük emeklerle var ettiğimiz bu ilişkide, gerek yoğun iş hayatlarımızın gerekse 6 yıllık beraberliğin getirmiş olduğu yorgunlukla maalesef ilişkimizi tüketme noktasına geldik. Bu sebeple ayrılığın bizler açısından yapılacak en doğru tercih olduğuna karar verdik. Bu ayrılık elbette ki sadece aramızdaki aşk ilişkisi ile sınırlı kalacaktır. İş arkadaşlığımız ve dostluğumuz bakidir. Öyle ki Erkan Bey ile yapımcılarımızı değiştirme gereği bile hissetmedik. Tüm bu süreçte birbirimize verdiğimiz kıymet hiç eksilmemiş hatta artmıştır. Bundan sonrası için birbirimizin mutluluğundan başka bir temennimiz olamaz.”

Zeynep Gülmez ve Tolga Güleryüz boşandı


Oyuncu Zeynep Gülmez ile yönetmen eşi Tolga Güleryüz, 2 yıllık evliliklerine son noktayı koyarak 8 Mart’ta boşandı.

Birce Akalay ve Sarp Levendoğlu boşandı


“Küçük Ağa” dizisinin setinde tanışıp aşk yaşamaya başlayan, daha sonra da 2016 yapımı “Deliormanlı” adlı sinema filminde başrolü paylaşan Birce Akalay ve Sarp Levendoğlu 1 Ağustos 2014’te nikah masasına oturmuştu. Ocak ayında tek celsede boşanan çiftin ayrılık sebepleri arasında Levendoğlu’nun Derya Şensoy’la aşk yaşadığı iddiaları da vardı. Daha sonra gerçekten de birlikte oldukları ortaya çıkan Levendoğlu ve Şensoy’un ilişkileri uzun sürmedi.

Nehir Erdoğan ve Ahmet Sesigürgil boşandı


Oyuncu Nehir Erdoğan ‘Silsile’ filminin setinde tanışıp Eylül 2014’te evlendiği görüntü yönetmeni Ahmet Sesigürgil’den ocak ayında boşandı. “Yabancı Damat”, “Aşk Bir Hayal” ve “Tatlı Bela Fadime” gibi dizilerden tanıdığımız Nehir Erdoğan uzun yılar yönetmen Mustafa Altıoklar ile birliktelik yaşamıştı. Çift, evlendikten sonra Paris’e yerleşmişti ancak Ahmet Sesigürgil’in iş için sık sık Türkiye’ye gidip gelmesinin sorun yarattığı iddia edilmişti.

Tuğba Özerk ve Altan Nuh boşandı


2016 yazında Bodrum tatilinde evlilik kararı alan ve bir hafta içinde nikah masasına oturan Tuğba Özerk ile menajeri Altan Nuh şubat ayında tek celsede boşandı.

Tuğba Özerk mahkemede, eşiyle 2,5 aydır ayrı yaşadıklarını belirterek, “Bunları anlatmaktan üzüntü duyuyorum ama şiddet gördüm. Altan beni dövdü. Benden para saklıyormuş. Bu çok ayıp bir şey. Konser paralarım da Altan’ın hesabına yatıyordu. Bazı ödemelerim aksadı. Sonra bana ‘Aa burada para varmış, bende unutma hastalığı var. Söylemeyi unuttum.’ dedi. O an boşanmaya karar verdim” demişti.

Levent Üzümcü ve Ebru Tuay boşandı


1997 yılında evlenen Oyuncu Levent Üzümcü ile ilişki ve aile terapisti eşi Ebru Tuay Üzümcü, 20 yıllık evliliklerini geçen kasım ayında sessiz sedasız sonlandırdıkları bu yılın ocak ayında ortaya çıktı. Çiftin Batu ve Ata isimli iki çocuğu var.

BONUS: Demet Şener ve İbrahim Kutluay bir türlü boşanamıyor


Demet Şener’in İbrahim Kutluay’dan boşanmaya karar vermesi Ekim 2016’da magazin dünyasına bomba gibi düşmüştü. Ünlü çiftler için dile kolay denebilecek bir süre olan 12 yıllık evlilikleri boyunca örnek çift imajı çizen Şener ve Kutluay, 2017’nin sonuna geldiğimiz halde halen boşanabilmiş değil. İbrahim Kutluay’dan 10 milyon TL’lik tazminat ve çocuklarının velayetini talep eden Demet Şener, yuvasını yıkmakla itham ettiği Edvina Sponza’ya da 500 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı. Davaların nasıl sonuçlanacağı merak konusu.

Demet Şener 9 yıl önce kaybettiği babası Fikret Şener’in ölüm yıldönümünde şu duygusal mesajı paylaşmıştı:
O ‘dünürüm, dünürüm’ diye sarıldığınız aile de kalmadı…Ne garip değil mi dünya baba? Belki oralar daha huzurludur…En yakınım deyip sana bu kadar kötülük yapan da yoktur…Seni böyle yapayalnız bırakan da…Ama sen bu kızını o kadar güçlü o kadar gururlu yetiştirmişsin ki…Her şeyle başa çıkar bu kızın…Bir de beni çok seven ve destekleyen takipçilerim var arkamda.
Kuzularıma seni, anılarımızı, İrem’le yaşadıklarınızı anlatıyorum… Bulunduğun yerde huzurla uyu babam… Biz her şeye rağmen iyiyiz ve çok daha iyi olacağız…Sen bana güç göndermeye devam et…

Facebook yorumları

yorum